Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Joannes Cordua (c.1630-1702)–Žánrová scéna

< 34 >

Joannes Cordua (c.1630-1702)

Žánrová scéna

olej na plátně 97.0 x 80.0 cm

85 000 Kč / 3 400 EUR
85 000 Kč / 3 400 EUR

Joannes de Cordua byl vlámským malířem činným převážně ve Vídni a v Praze. Je znám především díky svým zátiším, ale věnoval se i malbě portrétů a biblických motivů. Výjev zobrazuje mědikovce tepajícího nádobí ve své dílně. Barevná paleta je tmavá, do hnědých tónů. Do místnosti proudí zleva světlo oknem. Muž se plně soustředí na svou práci. Okolo jsou rozmístěny různé, již hotové nádoby, které v jinak temné kompozici obrazu vytvářejí zářivé světelné efekty. Signováno vpravo dole.