Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Nizozemská škola (17. století)–Kristus v domě Marie a Marty

< 33 >

Nizozemská škola (17. století)

Kristus v domě Marie a Marty

olej na plátně 129.0 x 135.0 cm

380 000 Kč / 15 200 EUR
0 Kč / 0 EUR

Plátno zobrazuje dvě sestry - Marii a Martu - které navštívil Ježíš Kristus. Dle evangelia sv. Lukáše si Marie sedla k Ježíšovým nohám a naslouchala jeho slovům, zatím co se Marta snažila ujmout se role hostitelky a stěžovala si, že jí sestra nepomáhá. Kristus jí odpověděl, že Marie je ta, která volila dobře, neboť tím, kdo je ve skutečnosti v této chvíli hostitel, je on sám. Kristus pravou rukou žehná Marii, zatímco Marta scéně přihlíží a zdá se, že si již uvědomuje podstatu situace. Umělec ztvárnil všechny postavy v bohatě řasené drapérii se smyslem pro detail. Tváře mají narůžovělý inkarnát a ostře řezané rysy.