Arcimboldo / Aukce / OLD MASTERS 14.09.2019 14/09/2019, 17:00 / Klaes Molenaer (c.1630 - c.1676)–Venkovská scéna

< 35 >

Klaes Molenaer (c.1630 - c.1676)

Venkovská scéna

olej na dřevě, signováno vpravo dole 37.0 x 44.0 cm

75 000 Kč / 3 000 EUR
75 000 Kč / 3 000 EUR

Molenaer, holandský malíř tzv. zlatého věku, se narodil a zemřel v Haarlemu. Byl členem cechu sv. Lukáše a jako krajinář byl ovlivněn převážně tvorbou umělce Jacoba van Ruisdaela. Mezi jeho typické náměty se řadí hlavně různá venkovská stavení zachycena v letních i zimních měsících s figurální stafáží.