< 75 >

MISKA NA VYMÝVÁNÍ ŠTĚTCŮ

Období Čchien-lung, 2. třetina 18. století. Průměr 12,5 cm. Ø 12 cm

350 000 Kč / 14 583 EUR

Porcelán s glazurou odstínu clair de lune, dřevěný podstavec. Na dně signováno značkou kobaltem pod polevou: Ta Čching Čchien-lung nien c'. Světlemodrá glazura se na čínském porcelánu objevuje již v období dynastie Ming, nicméně oblíbená byla i v pozdější době. Tato hlubší miska svým jemným ušlechtilým tvarem a jasnou glazurou nechává plně vyniknout eleganci jednoduchosti, která se plně uplatňovala především v literátské kultuře čínských učenců a vzdělanců.