< 65 >

VADŽRAPÁNI

Tibet, 19. století. 112 x 77 cm.

28 000 Kč / 1 056 EUR
80 000 Kč / 3 018 EUR

Barvy na plátně. Rámováno. Vadžrapáni, považovaný za hněvivé vtělení transcendentního buddhy Akšóbhji, je strážcem tajných tantrických nauk. Je oděn do tygří kůže, má tři oči, korunu s pěti lebkami a v pravé ruce drží vadžru. Zaujímá postoj s úkrokem doprava.