Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / FIGURA DHARMAPÁLY JÁMAMANTAKY

< 64 >

FIGURA DHARMAPÁLY JÁMAMANTAKY

Mongolsko, 18. století. Výška 17 cm. 17.0 x 12.0 x 7.0 cm

220 000 Kč / 8 301 EUR
460 000 Kč / 17 358 EUR

Zlacený bronz s parciální polychromií. Dharmapála Jámantaka, bojovník se smrtí, stojí v úkroku doprava na býkovi, jenž leží na nahé ženě, s níž obcuje. Jámantaka má buvolí obličej s třetím okem uprostřed čela a na zježených vlasech je nasazena koruna s pěti lebkami zakončená vadžrou. Jeho tělo zdobí girlanda z uťatých hlav a bráhmanská šňůra v podobě hada.