< 70 >

ZELENÁ TÁRA

Tibet, 16. století. Výška 15 cm. 15.0 x 10.0 x 6.0 cm

220 000 Kč / 8 301 EUR

Zlacený bronz vykládáný tyrkysy. Figura je zobrazena na dvojitém lotosovém trůnu v polouzavřeném sedu. Pravou nohu si opírá o malý lotosový květ. Pravou rukou ukazuje gesto laskavosti a levou drží stonek lotosu. Tára je zdobená bódhisattvovskými šperky, které jsou částečně vykládány tyrkysy. Soška je naplněná a uzavřená ve spodní části krytem s vyrytou vadžrou. Provenience: sbírka významného českého orientalisty.