Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / MALÁ FIGURA JEDENÁCTIHLAVÉHO AVALÓKITÉŠVARY

< 71 >

MALÁ FIGURA JEDENÁCTIHLAVÉHO AVALÓKITÉŠVARY

Tibet, 18. století. Výška 9 cm. 9.0 x 6.0 x 2.0 cm

8 000 Kč / 301 EUR
24 000 Kč / 905 EUR

Zlacený bronz. Avalókitéšvara je bódhisattvou soucitu. Vyskytuje se v mnoha podobách. Jedenáctihlavý Avalókitéšvara má deset svých hlav, na jejichž vrcholku sedí hlava Amitábhova, za jehož emanaci je považován.