Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / ČCHEN PAN-TING (1877-1970) A SIAO SUN (1883-1944) –HORSKÁ KRAJINA

< 207 >

ČCHEN PAN-TING (1877-1970) A SIAO SUN (1883-1944)

HORSKÁ KRAJINA

Čína, nedatováno. 135 x 45 cm. 135.0 x 45.0 cm

600 000 Kč / 22 641 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Nápis v kurzívním stylu vpravo nahoře: „Pan-ting namaloval stromy, domy a učence, Lung-čchiao výjev dokončil a nadepsal." Pečetě: 1. Pan-ting che-cuo č' jin, 2. Siao Sun č' jin, 3. oválná: Pan-ting lao-žen. U horního okraje je v úředním stylu nadepsána báseň, která humorně připomíná, že všechny básně o krajinách se sobě podobají – jen aby se to nestávalo i malířům. Signováno: „Čchien-čung domaloval krajiny a napsal druhý nápis. Čchen Nien." Pečeť: Wu-mou č' jüan. Krajina na obraze je společným výtvorem dvou čelných představitelů pekingské tušové malby 30. a 40. let minulého století: Čchen Niena, zvaného Pan-ting, a Siao Suna, zvaného Čchien-čung. Stylem připomíná krajiny od Š'-tchaoa ze 17. století. Pokud jde o kaligrafii, Čchen napsal nápis kurzívou, připojil pečeť „Pan-tingovo společné dílo" a tři další. Siao Sun nadepsal báseň.