< 84 >

OBOUSTRANNÝ SKLÁDACÍ VĚJÍŘ

Datováno 1989. 30,5 x 43 cm. 30.5 x 43.0 x 2.0 cm

9 000 Kč / 360 EUR
9 000 Kč / 360 EUR

Tuš a barvy na papíře zdobeném zlatými plátky, bambusová rukojeť. Nápis na přední straně: „Sung sia wen jin i s' nien ťing š' chua” (Četba a poslech básně pod borovicí, roku 1989 nakreslil Ťing-š'). Tři pečetě. Zadní strana signována: „Ťing-š' šu” (kaligraficky nadepsal Ťing-š'). Datováno: „ťi-s' š'-jüe” (říjen 1989). Na přední straně vějíře je zachycen básník, jenž sedí na vyhlídce nad srázem a otáčí hlavu k přilétajícímu jeřábovi. O kousek dál se nachází kamenný stůl s psacími potřebami a knihami, vedle kterého stojí malý sluha. Zadní strana nese kaligrafický text, provedený v kursivním stylu „sing-šu”, pojednávající o motýlím stromu v provincii Chu-nan.