Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / ČCHIOU JING (1493-1560) - PŘIPSÁNO–ILUSTRACE K ROMÁNU „PUTOVÁNÍ NA ZÁPAD”

< 69 >

ČCHIOU JING (1493-1560) - PŘIPSÁNO

ILUSTRACE K ROMÁNU „PUTOVÁNÍ NA ZÁPAD”

Čína, 19.století. 27.0 x 27.5 cm

18 000 Kč / 720 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Pečeť přes levý okraj: „Š'-čou” (Čchiou Jingův pseudonym). Na dvoře před skalním sídlem je uvázán ke kůlu zajatý mnich Süan-cang, v bráně stojí dívka – démon. Na pomoc mu přes hory a lesy uhánějí jeho průvodci, písečný mnich (Ša-seng) a čuník (Ču Pa-ťie), již očekávaní obránci sídla s napřaženými zbraněmi.