< 14 >

BÓDHISATTVA KUAN-JIN

Dynastie Ming, přelom 16. a 17. století. Výška 23,5 cm. 23.0 x 14.0 cm

75 000 Kč / 3 000 EUR
85 000 Kč / 3 400 EUR

Bronz zdobený kombinací zlacení v ohni a zlacení na lakovém podkladě. Bódhisattva Kuan-jin, čínská podoba bódhisattvy Avalókitéšvary, sedí v meditační pozici. Hlavu dekoruje bohatá čelenka, v jejímž středu se nachází malá postava transcendentního buddhy Amitábhy.