< 15 >

BUDDHA AMITÁJUS

Období Čchien-lung, datováno 1770. Výška 19 cm. 19.0 cm

80 000 Kč / 3 200 EUR
110 000 Kč / 4 400 EUR

Zlacený bronz. Buddha sedí v lotosové pozici na podstavci s nápadně tvarovanými rohovými pilíři, z nějž splývá přehoz zdobený květem o devíti okvětních plátcích. Ruce má složeny v klíně dlaněmi vzhůru. Jeho oděv je přiléhavý, s lineárním lemem, dekorovaný pouze jednoduchými záhyby. Zdobí jej typické šperky, jako je pětihrotá koruna, náušnice, náhrdelník a náramky. Na podstavci se nachází rytý nápis: „Uctivě zhotoveno roku kcheng-ťin v éře Čchien-lung za velkých Čchingů”.