Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–KVETOUCÍ SLIVOŇ A DVĚ BROSKVE

< 197 >

KVETOUCÍ SLIVOŇ A DVĚ BROSKVE

Čína, nepřímo datováno 1946. 66 x 34 cm. 66.0 x 34.0 cm

1 200 000 Kč / 45 433 EUR
5 000 000 Kč / 189 307 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno: Pětaosmdesátiletý Paj-š' v době, kdy bydlel v hlavním městě. Pečeť pod signaturou: Čchi Ta. Nápis vpravo: „Přání dlouhého věku. Pečetní kaligrafií dodatečně opatřil Paj-š'." Pečeť pod nápisem: Mu-žen. Dílo bylo zjevně malováno nadvakrát. Na hotový svitek s červenou slivoní a kurzívním nápisem byly do prázdného prostoru domalovány broskve, které symbolizují nesmrtelnost. Vpravo nahoru bylo slavnostním pečetním písmem dopsáno přání „dlouhý věk" a doplněna další signatura.