< 37 >

PIJÁCI ČAJE

Čína, datováno 1884. Ø 27 cm

8 000 Kč / 320 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Formát vějíře, rámováno. Nápis: „V  letních dnech roku „ťia-šen″, v duchu Sin-luo šan-žena. K laskavému posouzení ctěnému bratru a vznešenému muži Ping-žungovi.″ Signováno: „Sien-čou ti Tchan-jing (Učedník z ráje nesmrtelných, Tchan-jing).″ Pečeť: „Jing.″ Na tomto vějíři je zachycena venkovská idylka, kdy se v  horkém letním dni muži scházejí k pití čaje pod stromy. Drobnomalbou jemného štětce a v důmyslné kompozici jsou zde zachyceny rozličné činnosti shromážděných, včetně dvou dětí.