Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / CHU TE-CENG (1805-1900)–PÁR OBRAZŮ HORSKÝCH KRAJIN

< 68 >

CHU TE-CENG (1805-1900)

PÁR OBRAZŮ HORSKÝCH KRAJIN

Čína, nedatováno. 169.0 x 52.0 cm

25 000 Kč / 1 000 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsné svitky v brokátových montážích. Levý obraz nadepsán: „Technikou šlechetného Čching-tchenga namaloval stařec od Borové brány." Pečetě pod nápisem: 1. negativní: Ceng jin, 2. pozitivní: Sung-men c'. Pečetě vpravo dole: 1. negativní: Sung Weng Čchun chua ťi, 2. pozitivní sběratelská pečeť: Chuo Lan (tj. Holan). Pravý obraz nadepsán: „Technikou Sběrače roští z Hory žlutého jeřába namaloval Sung-men." Pečetě pod nápisem: 1. negativní: Ceng jin, 2. pozitivní: Sung-men. Pečeť vpravo dole: Sung Weng Čchun chua ťi. Pečeť sběratele vlevo dole: Chuo Lan (tj. Holan). Provenience: sbírka Karla Holana.