Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / ČCHU ČCHI-EN (*1933)–KALIGRAFIE BÁSNĚ V KONCEPTNÍM STYLU

< 86 >

ČCHU ČCHI-EN (*1933)

KALIGRAFIE BÁSNĚ V KONCEPTNÍM STYLU

Čína, nedatováno. 77.0 x 36.0 cm

5 000 Kč / 200 EUR

Tuš na papíře. Rámováno. Signováno: Čchi-en napsal. Tři pečetě. Provenience: sbírka Josefa Hejzlara (1927-2012), českého historika umění, sinologa, překladatele a publicisty, absolventa VŠUP v Praze (ateliér prof. Emila Filly). V letech 1951-56 studoval na Pekingské universitě (jazyk, historie a literatura) a Ústřední akademii výtvarného umění v Pekingu. V ČR i v zahraničí vydal řadu knih o východoasijském, zejména čínském umění. Za monografii Čchi Paj-š´ (1970) získal cenu nakladatelství Odeon.