< 51 >

HORSKÁ SOUTĚSKA

Čína, polovina 20. století. 132.0 x 50.0 cm

10 000 Kč / 400 EUR

Tušová malba na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži. Nápis: sedmislabičné čtyřverší na motivy horské krajiny. Signováno: Čchiou-jüe šan-kche. Pečeť: Čchiou-jüe. Vlevo dole je připsána dedikace v češtine datovaná 15.4.1954. Monumentální krajina je malovaná „na teplém místě na jarním svitu”. Její kompozice vychází ze starých vzorů, ale technika malby je progresívní.