Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / PAJ ČCHUN-LI (20.století)–CHRYZANTÉMY

< 93 >

PAJ ČCHUN-LI (20.století)

CHRYZANTÉMY

Čína, datováno Peking, červenec 1987. 30.0 x 55.0 cm

6 000 Kč / 240 EUR

Tuš a barvy na papíře, skládací vějíř s konstrukcí (pozn.pravé vnější dřevo zlomeno). Nápis: "Slabá jinovatka" (v pečetním stylu). "Věnováno manželům Hejzlarovým a Taj-ťün na hraní s vějířem". Podpis: Sing-cchan a Čchung-li, 3 pečetě. Provenience: sbírka Josefa Hejzlara (1927-2012), českého historika umění, sinologa, překladatele a publicisty, absolventa VŠUP v Praze (ateliér prof. Emila Filly). V letech 1951-56 studoval na Pekingské universitě (jazyk, historie a literatura) a Ústřední akademii výtvarného umění v Pekingu. V ČR i v zahraničí vydal řadu knih o východoasijském, zejména čínském umění. Za monografii Čchi Paj-š´ (1970) získal cenu nakladatelství Odeon.