Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / SIAO ŠENG (20. století)–PODZIM V POHOŘÍ PA

< 66 >

SIAO ŠENG (20. století)

PODZIM V POHOŘÍ PA

Čína, 20.století. 135.0 x 34.0 cm

10 000 Kč / 400 EUR

Tuš a barvy na papíře, závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno Siao-šeng. Strmící se skalní stěny, lodě kotvící dole na řece a hejna divokých hus mířících vzhůru, umocňují, stejně jako nepatrná lidská přítomnost, majestátnost krajiny pohoří Pa na jihozápadě Číny. Kontrast plných a prázdných ploch, vyjeveného i zastřeného rytmicky doplňují zářivé body podzimem oděných stromů. Přípis po pravé straně obrazu: V pohoří Pa vládne spolu s hejnem vracejících se divokých hus atmosféra podzimu. Pozitivní pečeť pod nápisem.