Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957) A KCHE-ČCHANG (20. STOLETÍ)–TŘI VRABCI A BAMBUS

< 237 >

ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957) A KCHE-ČCHANG (20. STOLETÍ)

TŘI VRABCI A BAMBUS

Čína, nedatováno. 119 x 33 cm. 119.0 x 33.0 cm

15 000 Kč / 555 EUR
43 000 Kč / 1 592 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Nápis: „Žák Kche-čchang svěřil obraz Čchi Chuangovi.″ Pečeť pod nápisem: „Lao mu-ťiang (Starý tesař).″ Obraz s vrabci ve větvích je autentický a také mimořádný doklad o Čchi Paj-š'ově pedagogickém působení. Přinesl ho žák Kche-čchang svému učiteli Čchi Chuangovi alias Čchi Paj-š'ovi k připomínkování. Ten na obraze označil osmi kolečky místa, na která se má žák zaměřit, a svitek nadepsal.