Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / SÜ JAO (19. - 20. STOLETÍ)–NOČNÍ SCÉNA

< 236 >

SÜ JAO (19. - 20. STOLETÍ)

NOČNÍ SCÉNA

Čína, nedatováno. 44,5 x 26 cm. 44.0 x 26.0 cm

12 000 Kč / 444 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno: „Sü Jao sie ccheng (Namaloval Sü Jao jako dar).″ Pečetě: 1. „Sü″, 2. „Jao″. Z ptačího pohledu hledíme do dvorku, kam brankou vchází služka s konvičkou čaje na tácku. Otevřeným oknem je vidět do interiéru domu. Za stolem sedí muž a píše, vedle něho sedí žena v červeném svrchním šatě.