Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–SEDM KREVET

< 226 >

SEDM KREVET

Čína, nedatováno. 32,5 x 33 cm. 32.0 x 33.0 cm

600 000 Kč / 22 222 EUR

Tušová malba na papíře. Rámováno. Signováno: „Čchi-š' lao-žen Čchi Paj-š' č' jü ku Jen-ťing. Ťie-šan-kuan.″ Pečeť: „Paj-š' weng.″ Vír světlých krevet na tomto obraze se stáčí za pravý okraj, který „překrajuje″ těla dvou z nich. Čchi Paj-š' však namaloval mnoho obrazů, kde malba začíná „za okrajem″, včetně krevet. Jsou malovány úsporně, jen několika tahy, oči a střed hlaviček jsou nápadně zvýrazněné černou, délka tykadel je záměrně nadsazená.