Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / ČCHI LIANG-I (1923-1988)–RYBY A KREVETY

< 225 >

ČCHI LIANG-I (1923-1988)

RYBY A KREVETY

Čína, nedatováno. 137 x 34,5 cm. 137.0 x 34.0 cm

50 000 Kč / 1 851 EUR

Tušová malba na papíře. Rámováno. Nápis a signatura: „Ryby a krevety namaloval dle živé předlohy Čchi C'-lung.″ Tři pečetě pod nápisem: 1. figurální pečeť, 2. „Čchi wu (Pátý syn rodu Čchi)″, 3. „Liang-i″. Pečeť vlevo dole: „Ta-ťiang č' men (Žák velkého mistra).″ Čchi Liang-i se učil malovat od dětství od otce. Z pěti dětí, které měl Čchi Paj-š' se svou druhou ženou Chu Pao-ču, tíhnul k malování nejvíce. Na tomto obraze rozvíjí oblíbené náměty svého otce - ryby a krevety.