Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / WANG ČU-ŤIOU (1900-1966)–LASKAVEC A CHRYZANTÉMY

< 224 >

WANG ČU-ŤIOU (1900-1966)

LASKAVEC A CHRYZANTÉMY

Čína, datováno 1958. 137 x 34,5 cm. 137.0 x 34.0 cm

24 000 Kč / 888 EUR
24 000 Kč / 888 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Datace a signatura: „V létě roku „wu-sü″ namaloval Liang-š', Wang Ču-ťiou.″ Pečeť pod nápisem: „Wang Ču-ťiou.″ Vpravo dole opatřeno pečetí mistra Čchi Paj-š'e. Nadepsáno dvěma verši o barvách a náladách podzimu. Wang Ču-ťiou, přezdívaný Liang-š', maloval květy a rostliny ve volném stylu „sie-i″. Patří mezi pokračovatele svého učitele Čchi Paj-š'e, ale také Wu Čchang-šua nebo „individualistů“ 17. století.