Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / LI ŠAN (1686-1762) - PODLE–DVA VRABCI NA VĚTVI PAULOVNIE

< 204 >

LI ŠAN (1686-1762) - PODLE

DVA VRABCI NA VĚTVI PAULOVNIE

Čína, datováno 1753. 121,5 x 43,5 cm.

120 000 Kč / 4 444 EUR
850 000 Kč / 31 481 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Nadepsáno básní o čtyřech sedmislabičných verších. Signováno: Fu-tchang, Ao-tao-žen, Li Šan. Pečeť pod nápisem: „Cung-jang.″ Vlevo dole pečeť sběratele. Li Šan patří k tzv. osmi podivínům z Jang-čou, kteří v polovině 18. století posunuli vývoj čínské tušové malby k expresivitě a spontánnosti. Mnozí teoretici právě jej považují za nejlepšího z této skupiny ve smyslu malířské dovednosti a techniky.