Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / LI ČUNG-ČCHIN (1828-1904)–DVA ŠPAČCI NA SLIVONI

< 205 >

LI ČUNG-ČCHIN (1828-1904)

DVA ŠPAČCI NA SLIVONI

Čína, nedatováno. 92 x 30 cm.

20 000 Kč / 740 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Nápis: „Podle tušové techniky starce Chua Čchiou-jüe.″ Signováno: Siang-sün, Li Čung-čchin. Pečetě: 1. „Li Čung-čchin″, 2. „Siang-sün″. Provenience: sbírka Vojtěcha Chytila. Li Čung-čchin pocházel z urozeného rodu a stal se dvorním malířem na císařském dvoře. Proslavil se obrázky motýlů a podle nich se mu přezdívalo „Chu-tie Li (motýl Li)″. Maloval jak technikou pracného štětce, spíše pro císařský ateliér, tak ve stylu „sie-i″.