Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / LI MING-Č' A SIE ŠU-PI (19.-20. STOLETÍ)–VOLAVKA

< 153 >

LI MING-Č' A SIE ŠU-PI (19.-20. STOLETÍ)

VOLAVKA

Čína, datováno 1901. 106 x 52,5 cm. 106.0 x 52.5 cm

20 000 Kč / 754 EUR
20 000 Kč / 754 EUR

Malba prstem tuší a barvami na hedvábí. Rámováno. Datováno: Na jaře roku „sin-čchou” éry Kuang-sü. Nápis: sedmislabičné čtyřverší o volavce, která vylétla z mlhy, právě když autor zvečera hledal u vody místo, kde malovat. Za nápisem následuje věnování: „Na jaře roku 1901 Š'-ťün (Li Ming-č'ův pseudonym) odjížděl z jihu a požádal mne, ať na tento obraz, který prstem namaloval pro bratra Wen-čchinga, napíšu kaligrafii. Pročež jsem dal dohromady pár veršů a věnuji je. Mladší bratr Šu-pi.” Nápis signován: Šu-pi. Pečeť: Sien-čuang č' chua.