Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / JÜ ŤI (1738-1823)–KRÁSKA V ZAHRADĚ

< 151 >

JÜ ŤI (1738-1823)

KRÁSKA V ZAHRADĚ

Čína, datováno 1810. 107 x 43 cm.

450 000 Kč / 16 981 EUR
600 000 Kč / 22 641 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Signováno: Čchiou-š', Jü Ťi. Pečetě: Jü, Ťi. Kolem obrazu adjustováno 10 kolofonů věnovaných sběrateli Siang-tching Š'-sanovi od různých autorů z okruhu Chanlinské akademie. Výstava: Asijské umění, Stedelijk museum, Amsterdam, červenec-říjen 1936, katalogové číslo 94 pod názvem „Jonge vrouw in landshap (Mladá žena v krajině)”. Provenience: významná nizozemská soukromá sbírka. Jü Ťi pocházel z Chang-čou. Byl výborným malířem široké tematické škály, nejvíce se však proslavil obrazy krasavic.