Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / TAKAHAŠI SUIKOKU (19. - 20. STOLETÍ)–ŘVOUCÍ TYGR VE SNĚHU

< 49 >

TAKAHAŠI SUIKOKU (19. - 20. STOLETÍ)

ŘVOUCÍ TYGR VE SNĚHU

Japonsko, 1890 - 1930. 97 x 40 cm. 97.0 x 40.0 cm

8 000 Kč / 307 EUR
12 000 Kč / 461 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Signováno: Suikoku. Čtvercová pečeť: Takahaši Suikoku. Mohutný tygr s vyceněnými tesáky je zobrazen zezadu na zasněžené pláni proti oponě šedého nebe. Je namalován s živoucím naturalismem, který byl velmi oblíben mezi evropskými sběrateli sklonku 19. století.