Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / LESNÍ CHÝŠE U POTOKA

< 54 >

LESNÍ CHÝŠE U POTOKA

Japonsko, 20. století. 123 x 41,5 cm. 123.0 x 41.5 cm

10 000 Kč / 384 EUR
26 000 Kč / 1 000 EUR

Tušová malba na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno: Šunpó. Pečeť: Šunpó. Pod zamženým úplňkem se hluboko v podzimním lese leskne strouha, na jejímž břehu se krčí doškové střechy tří chudých chýší. Atmosféra noci je postižena bohatě rozmývanou a gradovanou tuší v kvalitní detailní malbě, která věrně postihuje ráz japonské horské krajiny.