Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / ŤIANG TCHING-SI (1669 - 1732) - PŘIPSÁNO–KVĚTINY A PTÁCI

< 270 >

ŤIANG TCHING-SI (1669 - 1732) - PŘIPSÁNO

KVĚTINY A PTÁCI

Čína, datováno 1715. 114 x 46 cm. 114.0 x 46.0 cm

12 000 Kč / 461 EUR
14 000 Kč / 538 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Nápis: „Malováno v duchu Sin-luo Šan-žena.” Signováno: Nan-ša Ťiang Tching-si. Pečetě: 1. Ťiang Tching-si jin, 2. Nan-ša. Ťiang Tching-si pocházel z úřednické rodiny. Roku 1703 složil nejvyšší zkoušky a zastával vysoké úřady, byl však též výborným kaligrafem a malířem. Specializoval se na námět „květin a ptáků” a mnohá z jeho děl jsou uchována v císařské sbírce.