Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / TCHIEN Š'-KUANG (1916 - 1999) - PŘIPSÁNO–LISTY POKRYTÉ JÍNÍM

< 269 >

TCHIEN Š'-KUANG (1916 - 1999) - PŘIPSÁNO

LISTY POKRYTÉ JÍNÍM

Čína, datováno 1978. 54,5 x 25 cm. 54.5 x 25.0 cm

6 000 Kč / 230 EUR
11 000 Kč / 423 EUR

Tuš a barvy na hedvábném vějíři. Nápis: „Listy pokryté jíním zčervenaly a v druhém měsíci zase pokvetou.” Signováno: Tchien Š'-kuang namaloval v Liou-liang-čuangu. Pečeť s chimérou: Tchien. Tchien Š'-kuang byl pekingským malířem „květin a ptáků”. Po absolutoriu byl zaměstnán v Palácovém muzeu a vypracoval se na uznávaného znalce sungských a jüanských obrazů, nadále však maloval a vyučoval. Jeho dílo bylo vysoce hodnoceno, v roce 1964 vyšly jeho pivoňky na poštovních známkách.