Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / ČCHEN WEN-TCHAJ (1816 - 1899)–SOJKY NA VRBĚ

< 271 >

ČCHEN WEN-TCHAJ (1816 - 1899)

SOJKY NA VRBĚ

Čína, 19. století. 51 x 14 cm. 51.0 x 14.0 cm

18 000 Kč / 692 EUR
18 000 Kč / 692 EUR

Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno. Nápis: „Podle obrázku od Paj-jang Šan-žena.” Signováno: Jou-po Čchen Wen-tchaj cuo jü Chaj-šang Čchin-che šan-kuan. Pečetě: 1. Jou-paj , 2. Čchen Wen-tchaj. Čchen Wen-tchaj, esejista, kaligraf a malíř specializující se na „květy a ptáky”, žil v městě Fu-čou a dosáhl tam poměrné proslulosti. Typickým rysem jeho obrazů bylo realistické vyobrazení a svěží barevnost.