Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/04/2012, 14:00 / KORUNA OCHRÁNCE UČENÍ MAHÁKÁLY

< 41 >

KORUNA OCHRÁNCE UČENÍ MAHÁKÁLY

Nepál, 20. století. 18 x 22 cm. Ø 22 cm

50 000 Kč / 2 052 EUR

Tepaná mosaz a stříbro, zdobeno skleněnou intarzií. Tyto ozdoby hlavy se používají při rituálních čamových tancích. Koruna s pěti lebkami je atributem mnoha hněvivých božstev a ochránců učení, zejména pak různých podob Mahákály.