< 5 >

DHARMAPÁLA BEGCE

Čína, 19. století. Výška 12 cm. 12.0 x 9.0 x 3.0 cm

35 000 Kč / 1 436 EUR

Stříbro se zbytky zlacení. Dharmapála Begce ukazuje svůj hněvivý obličej s okem uprostřed čela a při úkroku doprava drtí levou nohou koně a pravou člověka. Je oblečen do pancíře a na nohou má mongolské plstěné boty.