Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / ČOU NAJ (17. STOLETÍ)–ZAMLŽENÉ HORY PŘED DEŠTĚM

< 70 >

ČOU NAJ (17. STOLETÍ)

ZAMLŽENÉ HORY PŘED DEŠTĚM

Datováno 1679. 156 × 57 cm. 156.0 x 57.0 cm

150 000 Kč / 6 250 EUR

Tuš a slabé barvy na hedvábí. Závěsný svitek. Nápis: V 8.měsíci podzimku cyklického roku i-wej namalováno ve stylu Tung Pej-jüana. Signatura: Mo-lin Čou Naj. 2 pečetě malíře + 1 pečeť sběratele jménem Tchien na hedvábné paspartě. Čou Naj, jiným jménem Kung Tiao, pochází z Ťiang-ningu. V krajinomalbě se učil zejména od Tung Jüana. Pracoval se štětcem silně napuštěným vodou, aby co nejlépe vyjádřil mlhavou a deštivou atmosféru své krajiny (podle Velkého jmenného slovníku čínských malířů, Šanghaj 1934, str.250).