Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / ŠAO FEJ (*1954)–HRAČKY

< 98 >

ŠAO FEJ (*1954)

HRAČKY

Datováno 1984. 68 x 44,5 cm. 68.0 x 44.0 cm

20 000 Kč / 833 EUR
20 000 Kč / 833 EUR

Barvy na papíře. Signováno, pečeť: Šao Fei. Získáno v Číně od autorky. Tato školená malířka se představila v seskupení Hvězdy, které radikalizovalo pekingskou výtvarnou scénu r. 1980. O deset let později emigrovala se svým manželem, básníkem Pei Dao, do USA, později se ale vrátila do Pekingu. Toto dílo, inspirované folklorem, je ukázkou z prvního čínského období.