< 10 >

BUDDHA ŠÁKJAMUNI

Tibet, 18. stol. 35.0 cm

180 000 Kč / 7 500 EUR
180 000 Kč / 7 500 EUR

Zlacený měděný plech. Postava Gautamy Buddhy sedí ve vadžrovém sedu na trůnu tvořeném dvojitým lotosem. V levé ruce drží misku na almužnu, pravou rukou se dotýká země. Na hlavě má Buddha pětihrotou korunu, která symbolizuje pět transcendentních Buddhů. Na spodní části podstavce je vyryt symbol dvojité vadžry. Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.