Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / ČCHI PAJ-Š’ (1864-1957)–∆ SBĚRAČ CHRASTÍ

< 278 >

∆ SBĚRAČ CHRASTÍ

Kolem roku 1940. 66 x 40 cm. 66.0 x 40.0 cm

2 800 000 Kč / 107 692 EUR
2 800 000 Kč / 107 692 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Signováno pečetí vpravo dole: Lao Paj. Nápis: „Toto dílo z pozůstalosti starce Paj-š'ho, zpodobňující sběrače chrastí, ač není opatřené nápisem, lze považovat za skutečný poklad.” Nápis datován: 1. měsíc 1958, signován: Chuan-sun, pečeť: Chuan-sun. Provenience: sbírka Jiřího Spěváka. Publikováno: Josef Hejzlar - Čchi Paj-š', Praha, Odeon, 1970, černobílá ilustrace číslo 95. Čchi Paj-š' maloval postavy poměrně zřídka, tvoří však významnou část jeho tvorby a často jsou pojímány s ironickým nadhledem. Obraz nadepsal Wu Chuan-sun (1905 - 1975), vlastním jménem Wu Če-šeng, malíř a znalec umění.