Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / ČCHENG Š'-FA (1921 - 2007)–DĚVČÁTKO A ZVĚDAVÉ TELE

< 277 >

ČCHENG Š'-FA (1921 - 2007)

DĚVČÁTKO A ZVĚDAVÉ TELE

53 x 41,5 cm. 53.0 x 41.5 cm

140 000 Kč / 5 384 EUR
440 000 Kč / 16 923 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno v nápisu: „Čcheng Tchung Š'-fa jü Tung-chaj-pin (Čcheng Tchung Š'-fa na břehu Východního jezera).” Pečeť: Čcheng Š'-fa. Pečeť vlevo dole: Wu-chu-s'-chaj wej ťia. Čcheng Š'-fa pocházel ze Šanghaje a jeho tušová malba vychází ze stylu šanghajské školy. Vynikl jako ilustrátor knih, byl uznávaným kaligrafem a rytcem pečetí. V roce 1957 byl vyslán na cestu do provincie Jün-nan a namaloval bezpočet obrazů inspirovaných životem tamějších etnických menšin.