Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)–VEPŘ

< 279 >

SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)

VEPŘ

23,5 x 24,7 cm.

800 000 Kč / 30 769 EUR
2 600 000 Kč / 100 000 EUR

Tušová malba na papíře. Rámováno. Signováno v nápisu: „Pro radost bratru Te-čchunovi, Pej-chung.” Pečeť: Sü Pej-chung. Vepř se v Sü Pej-chungově díle jako náměť vyskytuje spíše vzácně. Je možné, že ho namaloval v roce vepře, který nastal podle čínského kalendáře roku 1947. Ačkoliv je dílo provedeno tuší, realistické vyobrazení a snaha postihnout trojrozměrnost odpovídá evropskému pojetí.