Arcimboldo / Aukce / Umění starých mistrů 16. - 19. století 28/03/2019, 17:00 / Pietro Bellotti (1627-1700)–Stařena s knihou

< 18 >

Pietro Bellotti (1627-1700)

Stařena s knihou

Olej na plátně. 72.0 x 58.0 cm

500 000 Kč / 20 000 EUR

Pietro Bellotti získal slávu především díky své portrétní tvorbě. Byl žákem Girolama Forabosca v Benátkách. Pracoval na zakázkách pro kardinála Mazzarina i kardinála Ottoboniho (budoucího papeže Alexandra VIII.). Putoval od dvoru ke dvoru, ale nakonec v důsledku nepřízně osudu zemřel v chudobě u Gardského jezera. Jeho díla se nachází například v Uffizi, v Pinacoteca di Bologna, v Correo muzeu v Benátkách a mnohých dalších. Mistrně namalovaný portét zobrazuje starou ženu, jejíž výraz i hluboké vrásky ve tváři dávají tušit roky životních zkušeností a moudrosti.