Arcimboldo / Aukce / Umění starých mistrů 16. - 19. století 28/03/2019, 17:00 / Jacob I Savery (1565-1602/03)–Rajská krajina s Adamem a Evou

< 11 >

Jacob I Savery (1565-1602/03)

Rajská krajina s Adamem a Evou

Olej na dřevě, přelom 16. a 17. století. 68.0 x 42.0 cm

1 200 000 Kč / 48 000 EUR
1 200 000 Kč / 48 000 EUR

Jacob Savery pocházel ze slavné malířské dynastie rodiny Savery a byl bratrem proslulého Roelanta Saveryho. Specializoval se na zátiší, zvířata, krajiny a žánrové obrazy. Jacobova raná tvorba, zaměřená na kabinetní malbu, nese známky vlivu jeho učitele Hanse Bola. Později se přikláněl ke stylu Pietra Brueghela a Gillise van Coninxlooa. Jacobovy zvířecí náměty působí velice naturalisticky a živočišně, což zřejmě ovlivnilo bratra Roelanta, který tyto náměty ještě dále zdokonaloval. Znalecký posudek: Dr. Klaus Ertz, Lingen