Arcimboldo / Aukce / Umění starých mistrů 16. - 19. století 28/03/2019, 17:00 / Pieter Snyers (1681-1752)–Portrét starší ženy se psem

< 30 >

Pieter Snyers (1681-1752)

Portrét starší ženy se psem

Olej na dřevě. 24.0 x 18.0 cm

65 000 Kč / 2 600 EUR

Vlám Pieter Snijers je znám nejen jako malíř, ale také jako aktivní kreslíř a rytec. Narodil se a vyučil v Antverpách, v roce 1707 je registrován jako mistr cechu sv. Lukáše a roku 1741 se stal ředitelem Antverpské akademie. Mezi léty 1720 až 1726 je doložen jeho pobyt v Londýně, kde maloval portréty různých šlechticů a duchovních. Mezi jeho mistrovská díla patří série dvanácti obrazů, symbolizujících měsíce v roce. Upřednostňoval spíše malé formáty, ale zvládal mistrně kombinovat různé náměty. Znalecký posudek: Dr. Klaus Ertz, Lingen