Arcimboldo / Aukce / Umění starých mistrů 16. - 19. století 28/03/2019, 17:00 / Pauwels Casteels (činný 1649-1677)–Bitva s Amálekem

< 29 >

Pauwels Casteels (činný 1649-1677)

Bitva s Amálekem

Olej na plátně. 164.0 x 240.0 cm

200 000 Kč / 8 000 EUR
200 000 Kč / 8 000 EUR

Pauwels Casteels se stal v letech 1649-1650 mistrem cechu sv. Lukáše v Antverpách. Jeho dílo bylo ovlivněno Pieterem Snayersem a Pieterem Meulenerem. Je známý jako malíř jezdeckých bojových scén, ale jeho námětové pole působnosti bylo rozmanitější, což potvrzují i dobové písemné zdroje, jako jsou například inventáře uložené v Antverpách. Obvykle maloval na rozměrná plátna a zobrazoval historické a mytologické scény, zejména pak bakchanálie a triumfy mořských bohů.