Arcimboldo / Aukce / Umění starých mistrů 16. - 19. století 28/03/2019, 17:00 / Franz Von Defregger (1835-1921)–Portrét muže

< 77 >

Franz Von Defregger (1835-1921)

Portrét muže

Olej na plátně. 66.0 x 47.0 cm

200 000 Kč / 8 000 EUR

Franz von Defregger byl rakouský malíř zaměřující se převážně na portréty a žánrové a historické malby. Vyučil se na odborné škole Michaela Stolze v Innsbrucku a potom absolvoval přípravnou třídu v Královské škole umění a řemesel u Hermanna Dycka. Ve studiích pokračoval na Královské akademii v ateliéru malby Hermanna Anschütze, na École des beaux-arts a v Mnichově u Karla Theodora von Pilota. Jeho díla byla často reprodukována v časopisech a jeho vila byla centrem bujarého společenského života. Král Ludvík II. ho roku 1878 jmenoval profesorem historické malby na mnichovské Akademii. Stal se z něj jeden z nejznámějších žánrových malířů mnichovské školy.