Arcimboldo / Aukce / Umění starých mistrů 16. - 19. století 28/03/2019, 17:00 / Elias Pieter Van Bommel (1819-1890)–Staroměstské náměstí v Praze

< 75 >

Elias Pieter Van Bommel (1819-1890)

Staroměstské náměstí v Praze

Olej na plátně, datováno 1857. 101.0 x 143.0 cm

950 000 Kč / 38 000 EUR
0 Kč / 0 EUR

Elias Pieter van Bommel studoval na Rijksacademie v Amsterdamu a z počátku byl ovlivněn krajinářem Andriesem Rothem. Později se zaměřil na zobrazování různých městských vedut, a postupně, se vypracoval, na jednoho z nejvýznamnějších holandských malířů tohoto žánru spolu s Cornelisem Springerem, Willemem Koekkoekem a Adrianem Eversenem. Jeho malby jsou rafinované a plné života. Mají také historickou hodnotu díky autorově smyslu pro detail a podrobnému zobrazovaní daných měst. Během svého života často cestoval po Francii, Belgii, Itálii, Německu a Maďarsku, až se nakonec usadil ve Vídni. Nabízený obraz, patří bezpochyby, k jeho vrcholným dílům. Jediný jeho obraz srovnatelné velikosti a datace se dražil v roce 2002 v Sotheby‘s v Amsterdamu a zobrazoval pohled na Rotterdam. Obraz je v původním bohatém zlaceném rámu. Provenience: soukromá sbírka, Amsterdam