Arcimboldo / Aukce / Umění starých mistrů 16. - 19. století 28/03/2019, 17:00 / Antonio Bellucci (1654–1726) –Narození Panny Marie

< 26 >

Antonio Bellucci (1654–1726)

Narození Panny Marie

Olej na plátně. 107.0 x 64.0 cm

380 000 Kč / 15 200 EUR
380 000 Kč / 15 200 EUR

Antonio Bellucci se vzdal své původně zamýšlené vojenské kariéry, aby se stal malířem. Podobně jako další představitelé benátské malby Sebastiano Ricci, nebo Giovanni Battista Tiepolo se často při hledání zakázek vydával na cesty do severní Evropy - zejména Rakouska, Německa a Anglie. Scéna narození panny Marie se odehrává v prostorném interiéru. Její matka - svatá Anna - je v pozadí na lůžku, kde se o ní starají porodní asistentky. V popředí se pak o novorozeně starají další ženy. Z horní části obrazu se snáší putti, aby se stali svědky této velké události. Toto téma bylo často zobrazováno i v 17. století, přestože se Tridentský koncil pokoušel odstranit apokryfní prvky z křesťanské tradice. Malba vyniká barevnými odstíny, harmonií a jemnou modelací tváří. Znalecký posudek: Prof. Dr.Dario Succi, Neapol