Arcimboldo / Aukce / Umění starých mistrů 16. - 19. století 28/03/2019, 17:00 / Gustave Moreau (1826-1898) - připsáno–Figurální scéna

< 65 >

Gustave Moreau (1826-1898) - připsáno

Figurální scéna

Olej na plátně. 37.0 x 54.0 cm

100 000 Kč / 4 000 EUR

Malba představuje skupinu ženských figur tvořících pyramidální kompozici na středové ose obrazu. Scéna je umístěna do blíže neurčené, nehostinné krajiny. Ženy zde truchlí a zoufale se objímají. Barevná paleta není tak výrazná jako u předchozích vyobrazení, nicméně je i přesto opět bělostný šat figur ve výrazném kontrastu se zemitými barvami použitými na pozadí. Je možné, že se jedná o přípravnou studii k většímu výjevu. Obraz je rámován v černé liště, která je po obou stranách vroubená plátkovým zlatem. Zlacené lišty jsou připevněny na ebenový rám. Autorem rámu je arch. Bollett Natanson (Paříž 1931). Provenience: Dr. Zdeněk Macek